
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 5 mm |
| Width | 4.4 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 14 |
| Height | 1.2 mm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 1 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Tin |
| Min Input Voltage | 4.75 V |
| Output Current | 1.2 A |
| Output Voltage | 37 V |
| Operating Supply Voltage | 75 V |
| Output Type | Adjustable |
| Max Output Current | 1.2 A |
| Quiescent Current | 110 µA |
| Synchronous Rectifier | No |
| Topology | Flyback, Boost |
| Switching Frequency | 750 kHz |
| Max Input Voltage | 75 V |
| Number of Outputs | 1 |
| Efficiency | 87 % |
| Min Output Voltage | 1.26 V |
| Max Output Voltage | 37 V |
| Schedule B | 8542390000 |
| Function | Step-Up/Step-Down |
Stock: 190
Distributors
pcbx
Unit Price$4.16778
Ext.Price$4.16778
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $4.16778 | $4.16778 |
| 10 | $3.20427 | $32.04270 |
| 25 | $2.96660 | $74.16500 |
| 50 | $2.82875 | $141.43750 |
| 100 | $2.69730 | $269.73000 |
| 300 | $2.57030 | $771.09000 |
| 500 | $2.44928 | $1224.64000 |
| 1000 | $2.33396 | $2333.96000 |
| 3000 | $2.31507 | $6945.21000 |
| 5000 | $2.29634 | $11481.70000 |
